Lafert

Lafert Servo Motor Tamiri

Lafert servo motor tamiri firmamızda yapılmaktadır. Servo motor tamiri esnasında bazen yedek parçalar lazım olmaktadır. Tüm bu yedek parçalar firmamız tarafından temin edilmektedir. Firmamız yedek parçaların stoklamasını da yapmaktadır. Çünkü servo motor yedek parçalarını ülkemizde kolaylıkla bulmak mümkün değildir. Getirtmekte günler hatta aylar sürer. Bu da zaman kaybı demektir. Fakat firmamız yedek parçaları stokladığı için asla bu tarz sorunlar yaşanmamaktadır. 

Lafert servo motor tamiri için firmamızı tercih ettiğiniz zaman servo motorunuzun rotor milinin mekanik kontrolleri, fren ve balata değişimleri, enkoder testler ve kontroller, manyetik güç testleri, motor yükte çalışma testleri firmamız tarafından ücretsiz olarak yapılmaktadır. 

Servo Motor Tamiri Aşamaları

Lafert servo motor tamiri için firmamıza gelen motorun ilk önce kaydı alınmaktadır. Daha sonra motorla alakalı şikâyetler bilgisayarda kayıt altında tutulur. Servo motorlar oldukça hassas olması sebebi ile alanında uzman olan ekibimiz ekspertiz işlerini itina ile yaparlar. Bu aşamada motorun arızaları parçaları ve hasar tespiti yapılır. Parçalarında sıkıntılar varsa hali hazırda stokta bulunan yedek parçalar ile arızalı parçalar değiştirilir. Daha sonra motor bir takım testlere tabi tutulmaktadır. Lafert servo motor testi geçerse müşteri ile irtibat kurulur ve motor sahibine teslim edilir.

Lafert Servo Motor Tamiri Nasıl Yapılır?

Servo motorlar genellikle bir mekanizma içerisinde çalışır ve son kontrol elemanı olarak görev yapar. Güç sağlayan motorlar genelde bir hız sabitine göre ayarlanmaktadır. Fakat servo motorların hızı bir hayli geniş bir skala da yer alır. Servo motorlar kullanan kişinin verdiği komutu yerine getirmek üzere tasarlanmış ve üretilmiştir. Komutlar değişkenlik gösterebilmektedir. Pozisyon ve hız komutları olabildiği gibi hız ve pozisyonun birleşmiş komutları da bulunmaktadır. Servo motorların karakteristik bazı özellikleri vardır. Bu özellikler şu şekildedir;

  • Hız sınırı geniş bir aralıktadır ve bu hız sınırı içerisinde servo motor sabit bir şekilde çalışır

  • Devir sayısını hızlı bir şekilde ve düzgün olarak değiştirmek mümkündür. Bu küçük boyutlardan büyük momentler elde edilebileceği anlamına gelmektedir. 

Servo motor ile yaşadığınız sıkıntılar da güvenle firmamızı tercih edebilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi İçin İletişime Geçiniz

Bize Ulaşın

Adres:
Dilovası Organize Sanayi Bölgesi
1. Kısım Dicle Caddesi No:18
Dilovası / Kocaeli

Tel:
+90 262 754 88 99
+90 532 381 25 08

Mail:
info@ovaenerji.com.tr

Haritada Biz

Bu sitenin web tasarımı © Link House tarafından yapılmıştır.